12 lat popularnego polskiego komunikatora

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i słonecznych polskich marek – GG – obchodzi 15. sierpnia swoje urodziny.

Kiedy w 2000 roku powstawało Gadu-Gadu nikt nie spodziewał się, że w tak znaczący sposób wpłynie ono na rozwój polskiego internetu. Kultowe dźwięki nadchodzącej wiadomości, statusy dostępności, wiele zawartych małżeństw, wieczornych pogadanek – wiele z tych zdarzeń i elementów stało się ważną częścią historii polskiej sieci, historii samych internautów, którzy dorastali i dorastają razem z GG.
Startując od komunikatora pozwalającego na wysyłanie wiadomości tekstowych i SMS, GG przeobraziło się w nowoczesne narzędzie do rozmów multimedialnych, pozwalające na wymianę plików, zdjęć, linków.
Z GG korzysta wiele znanych osobistości i instytucji. Prezydent Lech Wałęsa korzysta z symbolicznego numeru GG:1980, przez komunikator można skontaktować się także z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. GG było i jest pomocne przy wielu ważnych akcjach społecznych.
Rozwój GG i przełomowe wydarzenia w 12-letniej historii komunikatora można obejrzeć w krótkim filmie –
GG dzisiaj

Dzisiaj GG nadal jest liderem i pozwala być w kontakcie milionom osób. Pomimo trwającej obecnie mody na serwisy społecznościowe, GG jako praktyczne narzędzie do bezpłatnej komunikacji startuje codziennie rano na milionach komputerów i w każdej chwili w telefonach. Wraz z Google i Allegro, GG jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie.

Ostatnie dwa lata (2011-2012) to okres dynamicznych, dużych zmian w GG – zespół przygotował nową wersję GG dostępną w komputerze, przez przeglądarką i w komórce – http://beta.gg.pl/info/ GG cieszy się niezmienną popularnością również w wersjach mobilnych, o czym świadczy m.in. zajęcie w tym miesiącu czołowego 1. miejsca w Google Play w kategorii „Najlepsze Bezpłatne” – polskie GG pokonuje w tym rankingu takich światowych gigantów, jak: Facebook, Skype, YouTube i Gmail.

GG to zintegrowana platforma komunikacyjna pozwalająca cieszyć się wolnością rozmowy bez względu na to, czy korzystamy ze swojego numeru GG w komórce, na komputerze czy u znajomych przez przeglądarkę stron www. Producent udostępnił długo oczekiwaną wersję GG na Mac-a, wersje mobilne na popularne platformy, zniósł opłaty za korzystanie z GG w telefonach, umożliwił korzystanie z wirtualnego GG dysku (3 GB), poczty elektronicznej i wygodnego archiwum rozmów.
GG w nowym wydaniu pozwala użytkownikowi na dopasowanie komunikatora do własnych upodobań – http://www.youtube.com/watch?v=IjelzKRNH2Q To nie koniec nowości – GG zapowiada kolejne elementy platformy komunikacyjnej.

CIEKAWOSTKI O GG:

– Gdyby zebrać wszystkich użytkowników GG razem, to zajęliby miejsce na widowni 150 Stadionów Narodowych, a chwytając się za ręce stworzyliby łańcuch dłuższy od Chińskiego Muru

  • Miesięcznie ponad 10 mln osób na swoich komputerach ma uruchomione GG (wskaźnik „Uruchomione aplikacje” w badaniu Megapanel PBI-Gemius, kwiecień 2012)
  • Codziennie na komunikatorze GG loguje się prawie 5 mln numerów
  • Rekordowo w jednej sekundzie bywa zalogowanych równocześnie prawie 2 mln użytkowników – najnowszy taki rekord został odnotowany w styczniu 2012 roku
  • 2136/s – tyle wiadomości na sekundę przesyłanych jest średnio przez G
  • Prawie 1 mln użytkowników korzysta z komunikatora GG w telefonie
  • 3 131 2082 – średnia ilość statusów ustawianych dziennie w GG
  • W 2012 roku Gadu-Gadu zmieniło nazwę na GG
    Więcej informacji o nowej wersji GG: http://beta.gg.pl/info/