Bloger Robinson o GG.pl

W krótkim wpisie powracam do serwisu GG.pl Jego uruchomienie komentuje jeden z  blogerów w Wielkiej Brytanii pod znamiennym tytułem: „GG: Poles to get more security than Facebook?
Pełny artykuł (po angielsku) znajdziecie tutaj.
Pozwolę sobie na własne, luźne przetłumaczenie fragmentu tekstu napisanego przez angielskiego blogera Neila Robinsona. Zazwyczaj o polskich projektach internetowych czytamy na polskich blogach, pisanych przez polskich blogerów, żyjących tu z nami. Tekst Robinsona pokazuje nam, jak polskie projekty mogą być odbierane i opisywane daleko poza Wisłą:
Polacy postanowili zaoferować polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii bezpieczny sposób na to, jak być w kontakcie. (…) Wiele serwisów internetowych, również bankowych, powinno brać przykład z GG (dopisek: ze sposobu zarządzania prywatnością)”. Dodam od siebie, że serwis GG.pl nie jest oczywiście dedykowany li tylko emigrantom, ale rzecz jasna całej społeczności GG w Polsce :)
Pisząc już o GG.pl zapowiem, (myślę, że to nie tajemnica), że lada dzień wprowadzimy cenne poprawki do użyteczności serwisu GG.pl – wiele z tych zmian i ulepszeń to odpowiedź na Wasze uwagi i informacje. Zresztą tak, jak zapowiadaliśmy dwa tygodnie temu, ostateczny kształt serwisu zależeć będzie od samych użytkowników. I to się już dzieje. Wprowadzimy m.in. możliwość usuwania wpisów (z opisów) oraz powiadamianie o nowych wpisach via livestream.
W tym kontekście warto podkreślić głośno poruszany ostatnio przez media temat prywatności w sieci. Chronienie Waszej prywatności, wizerunku w GG.pl odgrywa kluczową rolę. Wkrótce wrócę do tego tematu.

www.GG.pl

pozdrowienia,
jarek rybus
rzecznikuję Gadu-Gadu

Tagged: , , ,

Pobierz nowe GG