GG udostępnia osobistego Asystenta AI

Użytkownicy najpopularniejszego polskiego komunikatora GG (Gadu-Gadu) mogą już korzystać z osobistego Asystenta AI, który będzie odpowiadał w ich imieniu. Asystent AI w GG szczególnie pomoże firmom, ekspertom, influencerom i wszystkim tym, którzy w sprawny i szybki sposób chcą dzielić się ze swoją społecznością unikalną wiedzą o ofercie, firmie w sposób niemal bezobsługowy.

Asystent AI to wprowadzony po raz pierwszy od wielu lat nowy status dostępności w GG, obok tak kultowych jak: “Pogadam”, “Dostępny”, “Zaraz wracam” czy “Nie przeszkadzać” i “Niewidoczny”. Aby przejść na status Asystenta, wystarczy wybrać go spośród listy statusów GG. Obecnie można to zrobić w wersji przeglądarkowej komunikatora GG przez www, ale już wkrótce będzie to możliwe w wersjach mobilnych GG i na komputer.

  • Asystent AI w GG już jest dostępny dla użytkowników GG Premium i może być on szczególnie przydatny właścicielom tysięcy firm obecnych na GG. Instalując widżet czatu na swojej stronie www (okienko rozmowy z poziomu witryny firmowej czy osobistej), zyskujemy możliwość samemu odpowiadania na pytania klientów, ale w razie naszej nieobecności to nasz Asystent AI im odpowie 24h/7, bazując na unikalnej wiedzy, w jaką sami go zaopatrzyliśmy – mówi Romuald Remus, prezes zarządu polskiej spółki Fintecom, rozwijającej kultowy komunikator.

Programiści GG przygotowali dla Użytkowników kluczowe narzędzie do „karmienia Asystenta AI własną wiedzą”. Dzięki prostemu formularzowi on-line, użytkownik może wgrywać do chatbota bazę wiedzy na zasadzie pojedynczych wątków tematycznych, mających postać pytań i odpowiedzi – osobno lub cały plik danych.  W podobny prosty sposób może aktualizować wiedzę.

Aby mieć dostęp do osobistego chatbota opartego na AI, należy aktywować płatną wersję GG, już za 9,90 zł. W zamian otrzymujemy dostęp nie tylko do Asystenta AI, ale również m.in. dłuższego okresu przechowywania plików, większej przestrzeni na zdjęcia w Galerii oraz brak reklam. Widżet z chatbotem GG zawierającym Asystenta AI można zainstalować na swojej stronie firmowej, swoim profilu publicznym GG. 

Włączając lub wyłączając asystenta AI, sami decydujemy czy osobiście będziemy prowadzić konwersację czy ma ją w czasie naszej nieobecności poprowadzić nasz Asystent AI.

Przykładowe zastosowanie Asystenta AI wyposażonego w unikalną wiedzę – w tym przypadku wiedzę o komunikatorze GG – można zobaczyć na stronie www.gg.pl w postaci Asystenta o imieniu aGGa.

Więcej informacji o Asystencie AI w GG: https://ggchat.com/chatbot-ai-w-gg/ 

Więcej o GG: www.gg.pl