GG wprowadza weryfikację SMS

W ramach ochrony użytkowników GG i walki z nadużyciami, wprowadziliśmy właśnie weryfikację przez numer telefonu przy zakładaniu nowego konta. Ma to na celu ukrócenie działań osób, które nagminnie łamią regulamin korzystania z komunikatora. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększy się bezpieczeństwo i komfort wszystkich pozostałych użytkowników.

Weryfikacja numerem telefonu to kolejny etap wprowadzanych przez nas zabezpieczeń. Pozwoli pozbyć się skuteczniej fałszywych kont i wyeliminować działania naruszające zasady społeczności GG.

Weryfikacja SMS dotyczy wyłącznie rejestracji konta w GG – użytkownicy którzy już korzystają z komunikatora zgodnie z jego przeznaczeniem nie zostaną poproszeni o numery swoich telefonów. Nowi użytkownicy oraz ci, którzy zostaną zablokowani za łamanie regulaminu, będą musieli przejść weryfikację SMS, inaczej nie założą nowego konta.

Rejestracja odbywa się aktualnie na polskie numery telefonów, wraz z uruchomieniem wersji anglojęzycznej GG, będzie również aktywna dla numerów zagranicznych. Aby dokonać rejestracji, należy upewnić się, że zainstalowana wersja GG jest wersją aktualną, w starszych wersjach może wyświetlić się komunikat: „błąd serwera”.

Dodatkowo, osoby, które ustawiły synchronizację listy kontaktów z telefonu z aplikacją GG, otrzymają powiadomienie jeśli ktoś z ich znajomych przyłączy się do społeczności GG. W ten sposób łatwo będzie można zaprosić taką osobę do kontaktów i rozpocząć rozmowę w GG. Odnajdywanie znajomych na GG jeszcze nigdy nie było takie proste.