GG chroni dzieci wspólnie z Fundacją Kidprotect.pl

GG: 801123400 – oficjalny numer komunikatora fundacji

Producent komunikatora GG przekazał Fundacji Kidprotect.pl specjalny numer komunikatora. W ten sposób powstała linia konsultacyjna dla dorosłych i dzieci, którzy w danej chwili potrzebują wsparcia. Wystarczy dodać do swojej listy kontaktów numer GG:801123400 i mieć go zawsze pod ręką.

Komunikując się ze specjalnym numerem GG rodzice i dzieci mogą skorzystać z pomocy i porad konsultantów Fundacji Kidprotect.pl na temat bezpieczeństwa dzieci, w szczególności zagrożeń w internecie, przemocy oraz przestępstw seksualnych. Konsultanci Fundacji są dostępni online od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00.
Wraz ze specjalnym numerem GG:801123400, w ręce prezesa Fundacji Kidprotect.pl Jakuba Śpiewaka trafił certyfikat poświadczający jego przyznanie. Producent komunikatora dołożył starań, aby numer GG był tożsamy z numerem telefonicznej infolinii fundacji.

GG Network i Fundacja Kidprotect.pl przygotowują kolejne wspólne akcje, o których poinformują już w najbliższych tygodniach.

od lewej: Jarek Rybus (Rzecznik Prasowy GG) i Jakub Śpiewak (Prezes Fundacji Kidprotect.pl)

GG:Z usług oferowanych przez GG korzysta miesięcznie już ponad 10 mln użytkowników. Jest to najpopularniejszy komunikator internetowy, dostępny w wersji na komputer, przeglądarkę i telefony komórkowe. Ze specjalnych numerów GG korzysta wiele znanych osobistości, mediów i organizacji. Nowe GG w wersji beta dostępne jest na http://beta.gg.pl/info

Fundacja Kidprotect.pl od dziesięciu lat troszczy się o bezpieczeństwo dzieci. Jako pierwsza w Polsce podjęła temat bezpieczeństwa dzieci online. Od 2009 roku wspólnie z Grupą TP, przy wsparciu instytucji rządowych prowadzi program profilaktyczny Szkoła Bezpiecznego Internetu, wpisany do Rządowego programu „Razem bezpieczniej”, w ramach którego organizuje akcję „Klikaj z głową!” dla uczniów w całej Polsce. Zrealizowała także kampanie społeczne „Nasze dzieci w sieci” oraz „Wnuki w sieci”, w których wzięły udział znane osoby ze świata sztuki, sportu i mediów. W 2010 roku, wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka, Fundacja Kidprotect.pl zainicjowała działania mające na celu tworzenie prawa, które chroni dzieci i młodzież przed przemocą seksualną. Pod numerem infolinii 801 123 400 prowadzi telefon konsultacyjny, pod którym konsultanci Fundacji Kidprotect.pl doradzają dorosłym w sprawach dotyczących bezpieczeństwa dzieci. W 2010 roku przeprowadziła kampanię „Mądrzy Rodzice” na temat wychowania dzieci. Więcej o działalności Fundacji Kidprotect.pl dostępnych jest na www.kidprotect.pl.

Tagged: , , ,

Pobierz nowe GG