GG wyłoniło mistrza ortografii

W niedzielę w Katowicach odbył się ogólnopolski sprawdzian poprawnej polszczyzny, który pisało pół tysiąca osób. Równolegle ze zgromadzonymi w stolicy Śląska osobami, trudny tekst dyktanda pisało przez Internet blisko 10 tysięcy użytkowników komunikatora GG.

Zwycięzcą internetowej edycji został pan Marek Szopa, korektor tekstów niemieckojęzycznych z Gorzowa Wielkopolskiego. Wyniki konkursu są już dostępne na stronie http://gg.pl/dyktando

Do konkursu zgłosiło się blisko 10 tysięcy internautów. Oprócz znajomości zasad ortografii  i interpunkcji, uczestnicy wersji internetowej dyktanda musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze.

- O sukcesie w Dyktandzie przez GG decydowała nie tylko znajomość polskiej ortografii. W tym samym czasie trzeba było się ponadto wykazać umiejętnością zapamiętania krótkich fragmentów tekstu, szybkiego ich wpisania za pomocą klawiatury, sprawdzenia rzutem oka, czy wpisany tekst nie zawiera literówek, oraz wysłania ich w wyznaczonym czasie na numer GG:33 – mówi Marek Szopa, zwycięzca dyktanda przez GG. – Słowem, to wielkie wyzwanie na przyszłość dla tych, którzy marzą o napisaniu w ten sposób tekstu bezbłędnie. Z drugiej strony to świetna zabawa wymagająca wiedzy, refleksu i zimnej krwi.

Pan Marek na co dzień zajmuje się korektą tekstów niemieckojęzycznych, w wolnych chwilach amatorsko uprawia biegi długie oraz… zgłębia tajniki polskiej ortografii. Jest laureatem wielu konkursów ortograficznych, w tym zwycięzcą katowickiego Dyktanda w roku 2001.

Zwycięzca Dyktanda przez GG otrzymał tablet iPad ufundowany przez GG Network S.A. oraz zestaw książek. Kolejne 14 osób zostanie nagrodzonych książkami. Pełna lista zwycięzców publikowana jest na stronie internetowej Dyktanda przez GGhttp://gg.pl/dyktando.

GG po raz trzeci włączyło się w ogólnopolskie dyktando.

Udział w językowej rywalizacji mógł wziąć każdy, kto posiada numer GG, dostęp do Internetu  i najnowszą wersję komunikatora GG – można ją pobrać bezpłatnie ze strony http://www.gg.pl/info/pobierz/.

Oficjalnym numerem GG Dyktanda 2012 jest numer GG:33, na którym organizowanych jest wiele akcji i konkursów – zachęcamy do dodania numeru GG:33 do swojej listy kontaktów w komunikatorze GG.

http://www.gg.pl/info/pobierz/

Pobierz nowe GG