Zadanie: ożywić robota przez… GG

Już w najbliższy weekend zespół programistów z GG Network, twórcy popularnego komunikatora GG, zmierzy się z niecodziennym wyzwaniem: w 2 dni będzie miał za zadanie ożywić prawdziwego robota poprzez… GG.

Akcja ta jest związana z wydarzeniem HackWaw odbywającym się 10 i 11 listopada w Warszawie. W trakcie dwudniowego maratonu programowania zespoły tworzą aplikacje, które z kolei są oceniane przez jury.

Kilkuosobowa reprezentacja GG wzięła sobie za cel ożywić robota. W tym celu programiści na co dzień rozwijający aplikacje mobilne komunikatora napiszą oprogramowanie, dzięki któremu robot otrzyma swój własny numer GG.

Następnie wysyłając na ten nr odpowiednie komendy na przykład ze swojego smartfona będzie można bezprzewodowo sterować robotem. Komunikacja będzie odbywała się przez sieć GG.

Jeśli uda się w ten sposób pokierować projektem, to możliwości GG już wkrótce mogą wyjść poza tradycyjne pogawędki i być ograniczone tylko przez ludzką wyobraźnię…

HACKWAW to dwudniowe spotkanie developerów i designerów, którzy przez krótki, ale bardzo intensywny czas, wspólnie stworzą roboty, produkty i narzędzia internetowe. Inspiracją do stworzenia inicjatywy są legendarne hackathony odbywające się za wielką wodą w Nowym Jorku czy San Francisco.

Strona HackWaw: http://www.hackwaw.com/

Strona GG: http://www.gg.pl/info/

P.S. Robot nie otrzymał jeszcze imienia.

P.S. 2 Mamy nadzieję, że już w ten weekend robot nauczy się chodzić!

Tagged: ,

Pobierz nowe GG