Marka GG – najmocniejsza i najchętniej polecana przez konsumentów

Marka GG zajęła 1. miejsce w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2013 dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii „usługi i działalność deweloperska”, pokonując serwisy Pracuj.pl (2. miejsce) oraz NK.pl (3.miejsce), a także czołowych polskich graczy z tradycyjnych sektorów rynku, jak Open Finance, Sphinx, Itaka, Lotto, In-Post, Poczta Polska czy LOT.

Tegoroczny ranking został oparty na badaniach przeprowadzanych przez firmę Millward Brown SMG/KRC na zlecenie „Rzeczpospolitej”. W badaniu wykorzystano metodę wywiadów bezpośrednich, które odbyły się w terminie 6-22 listopada br., na próbie losowej 1200 osób powyżej 15 roku życia, zamieszkujących miasta powyżej 20 tys. mieszkańców.

Ranking ten jest istotny dla polskich firm i marek, gdyż o jego wynikach decydują konsumenci. Ponadto firmy mogą zasięgnąć wiedzy na temat opinii Polaków dotyczących preferencji, znajomości, postrzegania, oceny jakości i prestiżu polskich marek, a także lojalności wobec nich i gotowości do ich polecania.

W ostatnich dniach marka GG uzyskała także tytuł Created in Poland Superbrands 2013/2014i tym samym znalazła się w elitarnym gronie najsilniejszych polskich marek.
Tytuł ten uzyskują polskie marki wyłonione w ramach Procesu Certyfikacji Created in Poland Superbrands, stanowiącego jedno z większych w Polsce badań konsumenckich poświęconych marce.
Badanie to zostało przeprowadzone przez firmę badawczą ARC Rynek i Opinia na zlecenie Superbrands. W badaniu mierzono wspomaganą znajomość marki oraz wizerunek. Jego celem było wyłonienie tych polskich marek, które wypracowały najlepszy wizerunek w oczach konsumentów i są najchętniej przez nich polecane.

GG to najpopularniejszy polski komunikator, którego aplikację uruchamia na swoim komputerze miesięcznie około 7 mln osób *. GG jako platforma komunikacyjna jest dostępne w trzech środowiskach: na komputerze, w przeglądarce i w urządzeniach mobilnych.

W ostatnim czasie marka GG swoją silną pozycję rynkową buduje dzięki aplikacjom na telefony i tablety. Z mobilnego GG korzystać mogą posiadacze urządzeń z systemami: Android, iOS, WindowsPhone, Symbian, JavaME i BlackBerry.

Dzięki rosnącej popularności i wysokim ocenom, GG na urządzenia mobilne zajmuje wysokie miejsca w kategorii „najlepsze bezpłatne” w sklepach z aplikacjami mobilnymi. Dotychczas aplikację GG na urządzenia mobilne pobrano już ponad 5 mln razy.

Więcej o GG: http://www.gg.pl

*Megapanel PBI/Gemius – wrzesień 2013