PoGGadaj z Jurkiem Owsiakiem

Ciekawą, graficzną wersję bota informacyjnego przygotowały wspólnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Gadu-Gadu. Pod numerem GG:20 można zaGGadać do Jurka Owsiaka, który w zależności od pytania, przyjmie odpowiednią minę i udzieli informacji. Najłatwiej samemu spróbować, dodając nr GG:20 do swojej listy kontaktów w komunikatorze GG i rozpocząć rozmowę np. od słowa „sie ma!”.

– Internet to dziś podstawowa forma kontaktu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wykorzystujemy go jak tylko możemy do przyjęcia wiadomości czy do przekazania informacji. Zawsze szukamy nowinek technicznych, które ułatwią nam obsługę setek tysięcy osób z całej Polski, które odzywają się do nas w różnych sprawach. Interaktywny numer GG jest takim ułatwieniem, a jeśli jeszcze ma później szansę w licytacji przynieść rzeczowe wsparcie dla charytatywnej misji Orkiestry, to trudno wyobrazić sobie lepszy model współpracy – stwierdził Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

W dniu najbliższego, jubileuszowego XX. Finału, 8 stycznia 2012 r., nr GG:20 będzie pełnił rolę jednego z głównych sposobów komunikacji ze Sztabem Orkiestry. A już teraz jest źródłem informacji o WOŚP.

– GG to łatwy, bezpłatny sposób na bycie on-line i kontaktowanie się ze światem. Cieszymy się, że od lat zdaje egzamin również przy tak spektakularnych akcjach jak finały Orkiestry Jurka Owsiaka – powiedział Tomasz Jażdżyński, Prezes Zarządu GG Network.

Od siedmiu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kontaktuje się z wolontariuszami przez specjalny nr Gadu-Gadu. GG Network co roku przekazuje Fundacji Jurka Owsiaka niskie, specjalne numery GG spójne z kolejnymi Finałami – dotychczas wylicytowano na świątecznych aukcjach numery GG: 14, 15, 16, 17, 18 i 19. Zysk z aukcji trafia na cele Finałów WOŚP. Co roku jest to rekordowa kwota. Przykładowo, w 2011 roku wylicytowano nr GG:19 za kwotę ponad 35 tysięcy złotych!

Już niedługo będzie można wylicytować specjalny, złoty nr GG:20, obecnie używany przez Fundację.

Podczas XX. Finału Wielka Orkiestra będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Dodaj nr GG:20 do swojej listy kontaktów w komunikatorze i dowiedz się więcej!

www.wosp.org.pl
www.gadu-gadu.pl