Rozpalmy Gadu-Gadu! – 3 mln zł w 3 dni

Już 3 mln zł zadeklarowane na rozwój legendarnego GG

Już 3 mln zł zadeklarowali w ciągu zaledwie 3 dni użytkownicy i sympatycy popularnego komunikatora Gadu-Gadu (GG). To odpowiedź na ogłoszenie o zamiarze finansowania społecznościowego rozwoju GG.

Rozpoczęta w pierwszy dzień wiosny, 21. marca pre-kampania “Rozpalmy GG!” nadal trwa i kwota deklarowana przez użytkowników codziennie rośnie. Swoją deklarację kwoty można podać na stronie https://gg.emiteo.pl Łącznie do 23. marca chęć rozpalenia GG zgłosiło już ponad 600 potencjalnych akcjonariuszy. Średnia zadeklarowana kwota wynosi 4930 zł

  • To imponujący wynik, 3 mln zł w 3 dni! – mówi Romuald Remus, wiceprezes Fintecom Sp. z o.o., polskiego właściciela komunikatora GG. – Cieszymy się z tego dużego oddźwięku, który można przyrównać do pospolitego ruszenia. Od wtorku obserwujemy bardzo duże zainteresowanie powracających użytkowników, pytających o dostęp do starych numerów GG, które mieli wiele lat temu. Każdemu z nich staramy się pomóc. Kwota robi wrażenie i chociaż mamy świadomość, że to deklaracje, a nie realne wpłaty, ale już cieszymy się z tego wielkiego odzewu. Utwierdza nas to w planach rozwoju GG, jako najpopularniejszego polskiego komunikatora, rozszerzonego o płatności i wiele pożytecznych dzisiaj funkcji – dodaje.

“Rozpalmy Gadu-Gadu!” – pod tym hasłem rozpoczęła się w pierwszych dniach wiosny kampania zapowiadająca finansowanie społecznościowe najpopularniejszego polskiego komunikatora. GG znane z kultowego dźwięku wiadomości, zabawnych emotek i statusów dostępności oraz opisów, powraca do komputerów i smartfonów użytkowników. W zamian za środki pozyskane drogą finansowania społecznościowego, spółka Fintecom, właściciel GG, planuje przeprowadzić gruntowne zmiany w oprogramowaniu komunikatora, a dzięki temu udostępniać nowe funkcje, również te, o które proszą użytkownicy. Zapisy trwają na https://gg.emiteo.pl 

  • Najbardziej wzruszają nas maile użytkowników, którzy deklarują nawet małe symboliczne kwoty, dodają, że pomoc w dalszym rozwoju GG jest dla nich ważna – mówi Agnieszka Remus, prezes Fintecom Sp. z o.o. – Są również pojedyncze duże kwoty znacznie przekraczające średnią.

GG wraca z dużymi planami na rozwój i nowym pomysłem na model biznesowy. Komunikator docelowo ma być nie tylko centrum prostej, bezpiecznej komunikacji, ale także aplikacją społecznościową z wieloma nowymi funkcjonalnościami, w tym narzędziem do szybkich płatności. Geneza pomysłu pochodzi od właściciela – firmy Fintecom, operatora znanego wcześniej pod marką England.pl oferującego przelewy międzynarodowe i posiadającego status Krajowej Instytucji Płatniczej, nadawany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

To dzięki Fintecom, legendarna polska marka od 2018 roku może rozwijać się nadal i należeć ponownie do polskiego właściciela. Dzięki temu GG nie podzieliło losu wielu innych znanych polskich marek internetowych, które zniknęły z polskiego krajobrazu. Dzisiaj w Gadu-Gadu zalogowanych jest blisko 0,5 mln użytkowników miesięcznie, korzystających z jego wersji mobilnych i na komputer.

  • Komunikator wymaga stałego podążania za zmianami technologicznymi. Fundusze pozyskane z crowdfundingu planujemy przeznaczyć na przygotowanie nowej technologii, w tym m.in. rozmów audio-wideo na wszystkich wersjach GG oraz szyfrowania end-2-end – zapowiada Romuald Remus, wiceprezes Fintecom Sp. z o.o. – Dotychczas zainwestowaliśmy już kilka milionów złotych w utrzymanie i rozwój Gadu-Gadu. Wprowadziliśmy nowe i polubione przez użytkowników funkcjonalności, jak np. Centrum Powiadomień, profile publiczne i firmowe, wersję angielskojęzyczną, nowe strony www, galerię; wiele rzeczy uprościliśmy, stale poprawiamy obsługę i bezpieczeństwo. Wszystko po to, aby GG znowu było prostym, najszybszym i bezpiecznym narzędziem do komunikacji. Do dalszego rozwoju zapraszamy akcjonariuszy, również spośród społeczności, już jako współwłaścicieli kultowej marki.

Bieżące informacje dla potencjalnych Inwestorów na https://gadu-gadu.pl/category/dla-inwestorow/

Najnowsze, bezpłatne wersje komunikatora GG dostępne są na www.gg.pl