Serwis GG.pl

Serwis GG.pl jest naturalnym rozszerzeniem komunikatora. Pozwala on użytkownikom komunikatora na swobodniejszą komunikację i współpracę w ramach grup znajomych.
Prywatność, bliskie relacje z prawdziwymi znajomymi, wymiana multimediów, livestream oparty m.in. na opisach tekstowych i graficznych znanych z komunikatora – to niektóre wyróżniki projektu przygotowanego dla polskich internautów, w tym dla licznej społeczności użytkowników Gadu-Gadu.

Osoby korzystające na co dzień z Gadu-Gadu zyskują dzięki serwisowi wiele nowych funkcjonalności, które nie będą obciążać dotychczasowej aplikacji. W nowych wersjach komunikator współpracuje z serwisem GG.pl. Użytkownik posługuje się własną listą kontaktów, ale zyskuje nowe możliwości wymiany informacji. Są to m.in.: łatwość wymiany plików multimedialnych oraz inicjowanie dyskusji i współpraca w niewielkich grupach, powoływanych one click lub nawet automatycznie. GG.pl umożliwia czat i komunikację poprzez e-mail (Poczta Gadu-Gadu). Wkrótce będą też możliwe połączenia głosowe i wysyłanie wiadomości SMS z poziomu serwisu.

Jedną z najważniejszych korzyści dla użytkowników serwisu jest wysoki stopień prywatności. Gadu-Gadu zadbało o to, aby użytkownicy, którzy cenią sobie osobisty charakter rozmów przez komunikator nie stracili tego w serwisie. Nawet znajomi nie widzą pełnej listy kontaktów danego użytkownika, a jedynie wspólnych znajomych. Osoby spoza serwisu, niezwiązane z naszą listą kontaktów, nie mają dostępu do naszych danych i wpisów. Zakres prywatności ustala w prosty sposób sam użytkownik – może także upublicznić swój profil tak, aby był widoczny dla wszystkich – jednak musi to być jego świadoma decyzja. Stała komunikacja (instant messaging) pomiędzy uczestnikami społeczności komunikatora, oraz fakt że znaczna część użytkowników jest zawsze on-line, sprawia, iż serwis GG.pl jest żywy i dynamiczny, a rozmowy real-time, charakterystyczne dla Gadu-Gadu, są podstawą jego działania.


Pierwsze tygodnie i miesiące od uruchomienia serwisu to okres jego dynamicznego rozwoju. Twórcom projektu zależy na bliskiej, otwartej współpracy z obecnymi i nowymi użytkownikami, a także na stałym otrzymywaniu od nich uwag i komentarzy.
Serwis gg.pl – w wersji Beta – jest otwarty dla wszystkich użytkowników od 15 czerwca 2010.