Gadu-Gadu teraz także na iPada :) 1. miejsce na podium już w kilka godzin po wydaniu!

Od dzisiaj dostępna jest długo oczekiwana, mobilna wersja komunikatora Gadu-Gadu na tablet iPad. Już w kilka godzin po wydaniu znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii „Social networking”!

Miłośnicy urządzeń spod znaku popularnego „jabłuszka” jeszcze do niedawna mogli korzystać z Gadu-Gadu tylko przez iPhone’a. Teraz GG Network poszerzyło ofertę o kolejną mobilną wersję komunikatora i od dzisiaj można korzystać z GG także na iPadach.

Bezpłatny komunikator Gadu-Gadu (2.3.0) dostępny jest w App Store pod adresem: http://itunes.apple.com/pl/app/gadu-gadu-hd/id442896790?mt=8

Mobilne Gadu-Gadu na iPada pozwala na korzystanie z tych samych funkcji komunikatora, które były dotychczas dostępne w GG na iPhone’a, oraz wprowadza kilka nowych, ciekawych cech. Są to:
- możliwość korzystania z funkcji kopiuj/wklej w oknie rozmowy,
- obsługa emotikon,
- obsługa trybu „Tylko dla znajomych”,
- obsługa ignorowanych kontaktów (możliwość blokowania i odblokowywania kontaktów),
- usuwanie archiwum rozmów,
- wygodna możliwość dostosowywania komunikatora z poziomu ustawień systemowych tabletu (m.in. powiadomienia Push, dźwięki, wibracje).

Inne właściwości mobilnego GG na iPada to m.in.:
- klikalne linki,
- zamykanie rozmów z wykorzystaniem gestów typowych dla iPada (tzw. multitouch),
- dodawanie/edycja/usuwanie kontaktów,
- historia rozmów,
- wyszukiwanie na liście kontaktów i w katalogu publicznym,
- obsługa „Push Notifications” – powiadomienia,
- synchronizacja listy kontaktów (zmiany wprowadzone na liście kontaktów zostają zachowane również w wersji instalacyjnej, desktopowej GG),
- obsługa multilogowania (można być jednocześnie zalogowanym na tym samym numerze GG zarówno na tablecie iPad (lub iPhone lub innej wersji mobilnej) i na wersji instalacyjnej desktopowej,
- wyświetlanie awatarów znajomych na liście kontaktów.

Mobilna wersja GG pozwala być cały czas w kontakcie ze znajomymi, oferuje rozmowy tekstowe, ustawianie statusów i opisów tekstowych, wyszukiwanie kontaktów w katalogu publicznym i wiele innych funkcjonalności przydatnych w sytuacji, gdy jesteśmy z dala od domu, pracy czy szkoły.

Gadu-Gadu w urządzeniach przenośnych spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Już w kilka godzin po wydaniu wersja GG na iPada znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii „Social networking”!http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewTop?genreId=6005&id=25143&popId=44 (link wymaga zalogowania do iTunes).

Podobnie dużym powodzeniem cieszy się GG na iPhone. Aplikacja zajmuje wysokie miejsca w rankingach w Apple Store (3. miejsce w kategorii „Social networking”) i w Android Market (2. miejsce na liście najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji). Mobilne Gadu-Gadu w rankingu popularności o kilka miejsc przegoniło w Android Market takie globalne serwisy i aplikacje, jak: Youtube (3. miejsce), Facebook (4) czy Skype (5).

Producent komunikatora Gadu-Gadu – GG Network S.A. – zniósł kilka miesięcy temu opłaty za korzystanie z aplikacji na systemy Android i iOS. Nie dotyczy to transferu danych, którego sposób rozliczania zależy od sieci komórkowej.

Ze wszystkich wersji Mobilnego GG w maju skorzystało blisko 700 tysięcy użytkowników.

Wraz z wydaniem Mobilnego Gadu-Gadu na iPada ukazała się aktualizacja wersji GG na smartfon iPhone (najnowsza wersja Gadu-Gadu dla iPhone: 2.3.0). Posiada one te same funkcjonalności, co wersja GG na iPada.

Więcej informacji o Mobilnym Gadu-Gadu: http://mobilne.gadu-gadu.pl

Wersja na iPad:
http://itunes.apple.com/pl/app/gadu-gadu-hd/id442896790?mt=8

Wersja na iPhone:
http://itunes.apple.com/pl/app/gadu-gadu/id308095268?mt=8

Tagged: ,

Pobierz nowe GG