Komisja Europejska na Blipie

Pod adresem http://komisjaeuropejska.blip.pl/ Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce codziennie informuje o sprawach szczególnie istotnych z punktu widzenia polskiego społeczeństwa, np. o unijnych inicjatywach dotyczących wyjścia z kryzysu gospodarczego, prawach konsumenckich, bezpieczeństwie energetycznym i efektywnym korzystaniu z energii, czy też o polityce sąsiedztwa. Użytkownicy Blip.pl mogą na bieżąco odpowiadać na wszystkie te informacje, komentować je i zadawać pytania.

“Najważniejsze sprawy związane z Unią Europejską chcemy błyskawicznie przekazywać wszystkim zainteresowanym. Blip.pl się do tego idealnie nadaje. Komisja Europejska podejmuje wiele decyzji ważnych dla każdego z nas” – przekonuje Rafał Rudnicki, szef wydziału informacji i komunikacji społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce podlega Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej. Głównym zadaniem Przedstawicielstwa KE w Polsce jest zapewnienie jak najbardziej efektywnego przepływu informacji między Komisją Europejską a społeczeństwem Polski jako państwa członkowskiego poprzez prowadzenie szerokiej polityki informacyjnej na temat unijnych polityk, działalności Komisji Europejskiej oraz inicjowanych przez nią kampanii oraz akcji skierowanych do społeczeństwa.

Blip.plhttp://www.blip.pl – to blog, komunikator i chat w jednym. Ten popularny polski serwis mikroblogowy pozwala w krótkiej, zwięzłej formie dzielić się z innymi swoim życiem i myślami. Umożliwia wysyłanie wiadomości o długości do 160 znaków. Blipować można za pomocą przeglądarki www, komunikatora (np. Gadu-Gadu) lub za pośrednictwem SMS. Blipowicze piszą o tym, czym zajmują się w danej chwili, wysyłają zdjęcia, zostawiają wiadomości głosowe, publikują filmy.

Konto na Blipie posiada wielu polityków, gwiazd, mediów, organizacji kulturalnych i publicznych, m.in:

Prezydent Lech Wałęsa: http://lechwalesa.blip.pl
Radosław Sikorski: http://radeksikorski.blip.pl/
Miasto Kraków: http://krakow.blip.pl
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: http://wosp.blip.pl
Lotnisko Chopina: http://lotniskochopina.blip.pl
Telewizja TVN24: http://tvn24.blip.pl
i wiele innych.

www.blip.pl

Tagged:

Pobierz nowe GG