Ogólnopolskie dyktando 2012 przez GG już w niedzielę!

Trwają zapisy na Ogólnopolskie Dyktando 2012, które w tym roku będzie można pisać przez komunikator GG. Do dziś na wirtualną część największej imprezy językowej w Polsce zapisało się kilka tysięcy osób.

Dyktando rozpocznie się w tę niedzielę 21 października o godz. 11 w Centrum Kultury w Katowicach. Równocześnie trudny sprawdzian z języka polskiego będzie można pisać w domu przez specjalny numer GG:33.

Transmisję tekstu dyktanda przeprowadzi Polskie Radio na kanale „Zabawy z językiem – Dyktando” dostępnym w komunikatorze GG (informacja o tym, jak uruchomić aplikację radia w GG na stronie http://gg.pl/dyktando ). W Katowicach zgromadzi się tysiąc osób, a przez GG napisze tekst co najmniej kilka tysięcy internautów – tyle już się zapisało, kolejne osoby dołączają.

Dyktando może napisać każdy miłośnik polszczyzny, który chce sprawdzić swoją wiedzę i powalczyć o nagrody bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Wystarczy dostęp do Internetu i włączony komunikator GG.

Główną nagrodą w internetowej edycji dyktanda jest nowy iPad ufundowany przez GG Network oraz zestawy książek.

Aby zarejestrować się na wirtualne dyktando, wystarczy na numer GG:33 wysłać hasło – dyktando. Sprawdzian będą mogły pisać osoby posiadające najnowszą wersję komunikatora GG z wyłączonym modułem sprawdzania pisowni. Bezpłatną wersję GG można pobrać ze strony http://gg.pl/info/pobierz

Posiadanie najnowszej wersji GG jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w Dyktandzie 2012 przez Internet.

Regulamin Dyktanda oraz wszystkie instrukcje, jak przygotować się do Dyktanda 2012 przez komunikator są dostępne na stronie: http://gg.pl/dyktando

GG:33

Zapraszamy do zmierzenia się z trudnym tekstem dyktanda już w tę niedzielę!

Pobierz nowe GG