Zwiększamy bezpieczeństwo Użytkowników Komunikatora GG

W ostatnich dniach pojawiło się w Internecie kilka nieprzyjemnych artykułów i komentarzy pod naszym adresem, zarzucających nam tolerowanie w komunikatorze działań pedofilskich oraz postawiono nam zarzut braku reakcji z naszej strony na działania przestępcze w stosunku do osób nieletnich.

Chcemy poinformować, że intensywnie pracujemy nad wyeliminowaniem tego procederu. W tym celu m.in. zwiększamy zatrudnienie i uruchamiamy kolejne oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników naszego komunikatora. Na bieżąco modyfikujemy system i ulepszamy pod kątem pojawiających się nowych zagrożeń oraz monitorujemy użytkowników próbujących obejść zabezpieczenia.

Codziennie analizujemy zgłoszenia uzyskane ze strony naszych użytkowników, którzy są nieocenionym źródłem informacji w tych codziennych zmaganiach. Oczywiście również, z mocy prawa, współpracujemy z organami ścigania, od których niejednokrotnie jednorazowe prośby o informacje potrafią zawierać listę nawet kilkudziesięciu numerów GG. Na przestrzeni lat owocem naszej współpracy z organami państwa jest wiele zatrzymań osób, które dopuściły się złamania prawa. Dotychczas nie obnosiliśmy się z naszym udziałem w zatrzymaniach ze względu na prowadzone postępowania i obawę, że osoby podejrzane uciekną przed wymiarem sprawiedliwości. Jednak w obecnych okolicznościach i obliczu ostatnich doniesień chcielibyśmy pokazać jak to wygląda z perspektywy obsługi komunikatora. Posiadamy np. system do analizy zgłoszeń oraz moderacji (poniższe zdjęcie), który umożliwia łatwą blokadę kont łamiących regulamin.

system_do_analizy_zgloszen

Aplikacja pozwala na wnikliwą weryfikację przesłanych zgłoszeń ze strony użytkowników uwzględniając kategorię zgłoszenia, którą można wybrać zgłaszając osobę łamiącą regulamin. Zgłoszenia są sprawdzane przez specjalistów od moderacji i bezpieczeństwa, przy wypracowanych standardach jakości produktu. Blokowane konta są starannie opisywane na wypadek ewentualnej reklamacji, a przesyłane pliki i historia rozmów archiwizowana. Dodatkowo szybko możemy namierzyć nowe konta łamiące regulamin, które są widoczne w katalogu publicznym. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać więcej szczegółowych założeń jego działania.

Mamy nadzieję, że nasze starania oraz kolejne planowane zmiany będą odebrane pozytywnie i przede wszystkim odczuwalne przez naszych wiernych użytkowników.

Przypominamy, że Użytkownik, zgłoszenie profili łamiących nasz Regulamin może dokonać w trzech prostych krokach:

  1. naciskamy prawym przyciskiem myszki w dany kontakt,
  2. z rozwijanej listy wybieramy „Ignoruj/zgłoś”,
  3. mamy do wyboru 4 możliwości i Zatwierdzamy

Tak wysłane zgłoszenie trafia do Działu Bezpieczeństwa.

Na koniec przypominamy osobom, które myślą, że są anonimowe w internecie, że nasze serwery odnotowują adresy IP, historię rozmów i przesyłane pliki, które możemy przekazać na żądanie uprawnionych organów celem identyfikacji rozmówcy.

Pozdrawia

Dział Bezpieczeństwa komunikatora GG

Pobierz nowe GG