Zwiększamy bezpieczeństwo Użytkowników Komunikatora GG

W ostatnich dniach pojawiło się w Internecie kilka nieprzyjemnych artykułów i komentarzy pod naszym adresem, zarzucających nam tolerowanie w komunikatorze działań pedofilskich oraz postawiono nam zarzut braku reakcji z naszej strony na działania przestępcze w stosunku do osób nieletnich.

Chcemy poinformować, że intensywnie pracujemy nad wyeliminowaniem tego procederu. W tym celu m.in. zwiększamy zatrudnienie i uruchamiamy kolejne oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników naszego komunikatora. Na bieżąco modyfikujemy system i ulepszamy pod kątem pojawiających się nowych zagrożeń oraz monitorujemy użytkowników próbujących obejść zabezpieczenia.

Codziennie analizujemy zgłoszenia uzyskane ze strony naszych użytkowników, którzy są nieocenionym źródłem informacji w tych codziennych zmaganiach. Oczywiście również, z mocy prawa, współpracujemy z organami ścigania, od których niejednokrotnie jednorazowe prośby o informacje potrafią zawierać listę nawet kilkudziesięciu numerów GG. Na przestrzeni lat owocem naszej współpracy z organami państwa jest wiele zatrzymań osób, które dopuściły się złamania prawa. Dotychczas nie obnosiliśmy się z naszym udziałem w zatrzymaniach ze względu na prowadzone postępowania i obawę, że osoby podejrzane uciekną przed wymiarem sprawiedliwości. Jednak w obecnych okolicznościach i obliczu ostatnich doniesień chcielibyśmy pokazać jak to wygląda z perspektywy obsługi komunikatora. Posiadamy np. system do analizy zgłoszeń oraz moderacji (poniższe zdjęcie), który umożliwia łatwą blokadę kont łamiących regulamin.

Zwiększamy bezpieczeństwo Użytkowników Komunikatora GG

Aplikacja pozwala na wnikliwą weryfikację przesłanych zgłoszeń ze strony użytkowników uwzględniając kategorię zgłoszenia, którą można wybrać zgłaszając osobę łamiącą regulamin. Zgłoszenia są sprawdzane przez specjalistów od moderacji i bezpieczeństwa, przy wypracowanych standardach jakości produktu. Blokowane konta są starannie opisywane na wypadek ewentualnej reklamacji, a przesyłane pliki i historia rozmów archiwizowana. Dodatkowo szybko możemy namierzyć nowe konta łamiące regulamin, które są widoczne w katalogu publicznym. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać więcej szczegółowych założeń jego działania.

Mamy nadzieję, że nasze starania oraz kolejne planowane zmiany będą odebrane pozytywnie i przede wszystkim odczuwalne przez naszych wiernych użytkowników.

Przypominamy, że Użytkownik, zgłoszenie profili łamiących nasz Regulamin może dokonać w trzech prostych krokach:

  1. naciskamy prawym przyciskiem myszki w dany kontakt,
  2. z rozwijanej listy wybieramy „Ignoruj/zgłoś”,
  3. mamy do wyboru 4 możliwości i Zatwierdzamy

Tak wysłane zgłoszenie trafia do Działu Bezpieczeństwa.

Na koniec przypominamy osobom, które myślą, że są anonimowe w internecie, że nasze serwery odnotowują adresy IP, historię rozmów i przesyłane pliki, które możemy przekazać na żądanie uprawnionych organów celem identyfikacji rozmówcy.

Pozdrawia

Dział Bezpieczeństwa komunikatora GG