Cyberalerty od Niebezpiecznik.pl prosto na GG

Podsłuchanie hasła do banku poprzez… dźwięk klawiatury, utrata pieniędzy podczas niepozornego korzystania z… parkomatu czy zawierzenie fałszywemu profilowi w sieci. Cyberzagrożenia na stałe weszły w nasze codzienne życie, czyhając na nasze dane i powodując realne, dotkliwe straty, często trudne do odrobienia. Skuteczną bronią może być aktualizowana wiedza o alertach, czujność i ograniczone zaufanie do treści, z którymi się spotykamy. Warto być na bieżąco. Pomocne w tym mogą być alerty, które skrótowo informują nas o pojawiającym się nowym zagrożeniu, np. fałszywej stronie bankowej.

Niebezpiecznik.pl – jeden z najpopularniejszych i najstarszych serwisów popularyzujących wiedzę o zagrożeniach i oferujących szkolenia z tego zakresu w Polsce – udostępnia od dzisiaj alerty przez kultowy polski komunikator GG. Dzięki temu wiedza o cyberzagrożeniach otrzymała dodatkowy, popularny kanał komunikacji.

Jak to działa?

Wystarczy w swoim komunikatorze otworzyć w ustawieniach Centrum Powiadomień i zaznaczyć pozycję “Niebezpiecznik”. Od tej chwili będziemy otrzymywać na swój nr GG natychmiast alert o cyberzagrożeniu, jeśli takie wykryją specjaliści Niebezpiecznik.pl

Zachęcamy do skorzystania z tej usługi!