„Czy gżegżółka grzebie w ziółkach?” Ruszyła rejestracja na dyktando przez GG

W niedzielę 21 października o godz. 11.00 rozpocznie się tradycyjne ogólnopolskie dyktando w Katowicach. Z tym samym tekstem i w tym samym czasie będzie można zmierzyć się we własnym domu. Wystarczy internet i komunikator GG. Dzisiaj rozpoczęła się rejestracja uczestników dyktanda internetowego.

Dzięki nowoczesnym technologiom popularne ogólnopolskie dyktando może w tym roku napisać każdy. Wielu osobom przypomną się uczniowskie lata i dyktanda pisane w szkolnej ławce na kartce papieru. Treść tekstu przygotowana przez najlepszych polskich językoznawców pozostaje jak zawsze w ścisłej tajemnicy do ostatniej chwili.

Aby zarejestrować się jako uczestnik dyktanda internetowego wystarczy wysłać za pośrednictwem komunikatora GG wiadomość na numer GG:33 o krótkiej treści: DYKTANDO.

Na zwycięzcę dyktanda przez GG czeka główna nagroda – tablet iPad.

Dyktando katowickie po raz pierwszy zorganizowane zostało 25 lata temu, a jego pomysłodawczynią była śp. Senator RP Krystyna Bochenek. Podczas kilkunastu edycji Dyktanda swoich sił próbowało wielu aktorów, piosenkarzy i artystów, ludzi polityki i kultury.

Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji, uczestnicy wersji internetowej dyktanda będą musieli wykazać się umiejętnością sprawnego pisania na klawiaturze. Udział w językowej rywalizacji może wziąć każdy, kto posiada numer GG, dostęp do internetu i najnowszą wersję komunikatora GG – można ją pobrać bezpłatnie ze strony http://www.gg.pl/info/pobierz/

Podczas ubiegłorocznych edycji Dyktanda przez GG (dawniej: Gadu-Gadu) zarejestrowało się i w tym samym czasie trudne zdania pisało kilkanaście tysięcy internautów.
Wszystkie informacje odnośnie przebiegu dyktanda przez GG oraz regulamin dyktanda przez GG są dostępne pod adresem: http://gg.pl/dyktando

Strona główna Dyktanda 2012 w Katowicach: http://dyktando.info.pl
Blip dyktanda: http://dyktando.blip.pl
Numer GG dyktanda internetowego: GG 33
Organizatorzy: Urząd Miasta Katowice, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek
Współorganizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Kampania „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, GG Network S.A, Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Fundacja im. Krystyny Bochenek
Partnerzy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydawnictwo Naukowe PWN, Sheaffer, Porcelana Bogucice, BoConcept
Patroni medialni: Program I Polskiego Radia, Program I Telewizji Polskiej, Polskie Radio Katowice, „Dziennik Zachodni”, naszemiasto.pl, Tygodnik „Angora”, Telewizja Katowice.
Patronat Honorowy Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas
Sponsorzy nagród Dyktanda przez GG: GG Network i wydawnictwo Znak