GG największą usługą mobilnego Internetu

Wprowadzone do badania Megapanel zmiany pozwalają mierzyć potencjał aplikacji mobilnych. Opublikowane ostatnio wyniki sierpniowe pokazują, że najwięcej odsłon w polskim Internecie mobilnym generuje aplikacja komunikatora GG.

Od czerwca w badaniu prowadzonym przez PBI i Gemiusa obowiązuje nowa definicja odsłony. Pozwala ona mierzyć potencjał nowoczesnych aplikacji przeglądarkowych i instalowanych na komputerach osobistych. Dzięki niej jest również możliwe zbadanie korzystania z aplikacji mobilnych instalowanych na telefonach komórkowych.

Zgodnie z opublikowanymi ostatnio sierpniowymi wynikami badania Megapanel największą usługą polskiego Internetu mobilnego jest komunikator GG, który wygenerował 402 miliony odsłon. Wyprzedza on portale onet.pl i wp.pl z odpowiednio 371 oraz 312 milionami. Pierwsza trójka ma ogromną przewagę nad resztą stawki – żadna z pozostałych usług i witryn nie może się pochwalić nawet 100 milionami odsłon.

Od dłuższego czasu urządzenia mobilne są priorytetem w naszej strategii. Bardzo nas cieszy, że przynosi ona tak wymierne efekty.” – powiedział Jarosław Towarek, Dyrektor Produktu w GG Network SA. „Opublikowane wyniki potwierdzają to o czym jesteśmy od dość dawna głęboko przekonani – nasze aplikacje są zdecydowanymi liderami na rynku mobilnym wśród lokalnych wydawców i dostawców usług.