GG rozpoczyna testy komunikatora dla biznesu

Powstaje GGapp dla firm i zespołów – zgłoś swój zespół do testów nowego GG

Lista kontaktów oparta na schemacie organizacyjnym firmy, możliwość zarządzania numerami nowych i odchodzących pracowników, pula numerów w ramach organizacji, rozmowy audio-wideo – to tylko niektóre zalety powstającej specjalnej wersji komunikatora GG dla firm i instytucji. Właściciel komunikatora wkrótce rozpocznie testy aplikacji GGapp do komunikacji wewnętrznej w firmach. Już dzisiaj ruszają zapisy do testów.

Obecnie z komunikatora GG (d. Gadu-Gadu) korzysta w Polsce kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie. Część z nich używa GG na co dzień w pracy – do kontaktów z pracownikami, pomiędzy oddziałami firmy, ale również ze swoimi klientami. Doceniają oni szybkość i skuteczność komunikacji, prosty interfejs, znajomą markę, kultowe dźwięki i statusy. Z GG korzystają m.in. właściciele i pracownicy firm logistycznych, czy z branży e-commerce.

Już niebawem udostępnimy użytkownikom specjalną wersję komunikatora o nazwie GGapp dla firm i instytucji oraz zespołów pracujących nad wspólnymi projektami – zapowiada Romuald Remus, prezes spółki Fintecom S.A, właściciela marki GG i jeden z pomysłodawców aplikacji. – To odpowiedź na liczne prośby i potrzeby użytkowników GG, którzy stale korzystają z komunikatora w codziennej pracy, ale brakowało im kluczowych rozwiązań, jak np. możliwości zarządzania numerami GG pracowników. Wierzymy, że GGapp trafi w potrzeby również tych, którzy na nowo odkryją zalety GG oraz tych młodych przedsiębiorców, którzy z GG spotkają się po raz pierwszy.

Lista kontaktów w nowej aplikacji GGapp opierać się będzie na strukturze organizacyjnej firmy/zespołu. Dzięki temu przejrzyście i szybko możemy wybrać właściwą osobę do rozmowy. Właściciel firmy lub dział HR może ustawić pracownikowi zakres dostępów do wybranych działów w firmie, organizować komunikację wewnętrzną zgodnie z podziałem obowiązującym w firmie, a dzięki statusom dostępności widzieć w czasie rzeczywistym, kto jest aktualnie w pracy, na zmianie. Komunikator pozwoli także na przeprowadzanie ankiet wśród załogi. Dodatkowo, na co czekali dotychczasowi użytkownicy wykorzystujący GG do celów zawodowych, teraz będzie można przyznawać współpracownikom służbowe numery GG i nimi zarządzać. – To szczególnie przydatne z praktycznego punktu widzenia, na przykład w sytuacji, gdy pracownik odchodzi, wówczas jego służbowy nr GG pozostaje w puli numerów firmy, ponieważ nie jest prywatnym numerem pracownika – wyjaśnia Romuald Remus.

GGapp, z nieograniczonym czasowo archiwum rozmów, będzie wspierało komunikację wewnętrzną i obieg informacji. Pracownik, członek zespołu będzie miał przejrzysty widok schematu organizacji już na swojej liście kontaktów GG, dzięki czemu na przykład nowy pracownik będzie wiedział, w jakim dziale i z kim pracuje, jak i z kim szybko przeGGadać temat.

Aplikacja GGapp została przygotowana od podstaw, na bazie znanego komunikatora GG i będzie dostępna równolegle z klasycznym GG, które również ma być napisane od nowa. Obecnie trwają testy wewnętrzne GGapp, ale już w grudniu aplikacja trafi do pierwszych użytkowników i będzie oferowała także rozmowy audio-wideo. Aplikacja GGapp wyróżniać się będzie od dotychczasowego GG nie tylko działaniem, ale także nowym wyglądem. Interfejs został zaprojektowany od nowa. Twórcy położyli nacisk przede wszystkim na intuicyjność i wygodę użytkowania.

Aplikacja GGapp będzie dostępna w wersji mobilnej, webowej i desktopowej, zarówno na systemy mobilne Android, iOS, oraz systemy operacyjne Windows i OS komputerów Apple.

Twórcy aplikacji zapowiadają dostępność aplikacji w modelu SaaS, a abonament będzie zależał od liczby kont. Do 10 numerów GG aplikacja będzie bezpłatna. – Ofertę bezpłatnych 10 kont planujemy na przykład dla małych zespołów osób, których łączy wspólne hobby, czy sieć zainteresowań – mówi Romuald Remus z GG. – Komunikator sprawdzi się doskonale zarówno w biznesie, jak i w prywatnym zastosowaniu.

Projekt GGapp realizowany jest wspólnie z software housem iteo S.A. z Katowic, który przygotował wiele uznanych aplikacji, m.in. dla InPost. Projekt GGapp jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

– Projekt GGapp to nie tylko wyścig z czasem, ale także fascynująca przygoda w kreowaniu nowoczesnego komunikatora. Zespół iteo nie tylko sprostał postawionym przed nim wyzwaniom, ale także przekształcił kultowe Gadu Gadu, pierwsze narzędzie do komunikacji online w Polsce, tworząc nowe życie dla tego ikonicznego produktu. Sukces projektu GGapp to rezultat zaangażowania, kompetencji i synergii obu zespołów – iteo i GG – mówi Jacek Stęszewski, Project Manager projektu GGapp z firmy iteo S.A.

Praca nad projektem GGApp była dużym wyzwaniem również dla zespołu komunikatora. – Wspólnie stworzyliśmy biznesową wersję GG bazując na obecnych serwerach komunikatora, natomiast od strony użytkownika aplikacja została napisana od zera w nowych technologiach. To wersja na razie dla firm, ale w planach jest również nowe GG dla indywidualnych użytkowników – mówi Grzegorz Leszczyński, Project Manager GG z firmy Fintecom S.A., właściciela komunikatora.

Od dzisiaj można zgłaszać swoją firmę/instytucję/zespół do testów pierwszej wersji GGapp. Zgłoszenia można przesyłać na: info@ggapp.com