Kupuj, sprzedawaj na GG

GG (Gadu-Gadu) uruchamia serwis z ogłoszeniami społeczności komunikatora

Nietrafiony prezent? Niepotrzebne ubrania lub komputer? Teraz będzie można znaleźć kupca przez GG. Fintecom, właściciel komunikatora GG (d. Gadu-Gadu) uruchomił serwis z ogłoszeniami społeczności GG – https://ogloszenia.gg.pl/ Wyróżnikiem serwisu jest możliwość dodawania nieograniczonej liczby ogłoszeń przez użytkowników GG Premium.

GG od lat łączy ludzi. Teraz może połączyć też w poszukiwaniu kupca na książki, samochód czy mieszkanie. Dzięki serwisowi użytkownicy mogą publikować i przeglądać ogłoszenia posegregowane na kilkanaście popularnych kategorii.

Nieograniczona liczba ogłoszeń

Treści serwisu, ogłoszeń dostępne są dla wszystkich. Dzięki temu link do ogłoszenia GG może być publikowany w dowolnym miejscu w internecie.

Aby móc publikować ogłoszenia, należy zalogować się do serwisu swoim numerem GG posiadającym aktywny status Użytkownika GG Premium (9,90 zł miesięcznie). To płatna wersja komunikatora, wspierająca utrzymanie i rozwój polskiej aplikacji. Użytkownik GG Premium może publikować w ramach abonamentu nieograniczoną liczbę ogłoszeń, zyskując także: brak reklam i dłuższe okresy przechowywania plików i zdjęć w komunikatorze GG, brak limitów na wiadomości do nieznajomych i dostęp do pomocnego chata AI AmiGGo.

Spółka pracuje nad rozwojem serwisu “Ogłoszenia GG”. Docelowo ogłoszenia mogą trafić bezpośrednio do komunikatora i zyskać dodatkowe funkcje, dzięki którym dodawanie i przeglądanie treści ogłoszeń będzie silniej zintegrowane z aplikacją a szybka płatność będzie odbywać się pomiędzy numerami GG.

Serwis podzielony jest na kategorie. Maksymalny czas emisji jednego ogłoszenia to 60 dni, w każdej chwili można go przedłużyć. W opisie każdego ogłoszenia można dodać wideo, 10 zdjęć, a dzięki opcji “Ulubione” można obserwować wybrane ogłoszenia. Wygodną formą kontaktu pomiędzy sprzedającym a kupującym może być numer GG.

Rozwój GG, kultowej polskiej marki

GG stawia na rozwój i nowe pomysły na model biznesowy. Serwis “Ogłoszenia” to tylko mały fragment katalogu usług skupionych wokół komunikacji. Komunikator docelowo ma być nie tylko centrum prostej, bezpiecznej komunikacji, ale także aplikacją społecznościową z wieloma potrzebnymi na co dzień usługami, w tym narzędziem do szybkich płatności. Obecnie trwają już testy wirtualnego portfela GGwallet. Geneza pomysłu pochodzi od właściciela – firmy Fintecom, operatora znanego wcześniej pod marką England.pl oferującego przelewy międzynarodowe i posiadającego status Krajowej Instytucji Płatniczej, nadawany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Równolegle spółka wprowadza także wersję GGapp, komunikator dedykowany pracy zespołowej.

Obecnie 61,3 % użytkowników komunikatora GG to osoby poniżej 35. roku życia. Blisko 37% to młodzi internauci mający od 16 do 25 lat. Użytkownicy GG wysyłają ponad 150 mln wiadomości miesięcznie. Zdecydowana większość 62,9% ma GG pod ręką w swoim smartfonie.

Komunikator GG dostępny jest – wersji bezpłatnej i płatnej – na komputer, smartfon i przeglądarkę.

Komunikator: www.gg.pl

Ogłoszenia: https://ogloszenia.gg.pl/

Blog GG: https://gadu-gadu.pl/