GG uruchamia wirtualną przestrzeń dla użytkowników popularnego komunikatora

GG Dysk – to nazwa wirtualnej przestrzeni, z której mogą od dzisiaj korzystać użytkownicy najnowszej wersji komunikatora GG. Producent przygotował dla każdego użytkownika aż 3 GB miejsca. Dzięki temu miłośnicy internetowych pogawędek będą mogli wymieniać między sobą pliki bez potrzeby odwoływania się do zewnętrznych serwisów, współdzielić zdjęcia, multimedia, dokumenty, prezentacje i wiele innych.

Dysk jest dostępny za darmo w najnowszej wersji GG – http://beta.gg.pl. Ikonka dysku w postaci otwartego foldera pojawiła się dzisiaj w wersji przeglądarkowej GG oraz zacznie się pojawiać sukcesywnie w wersji GG na komputer. W dalszej kolejności w wersjach mobilnych komunikatora.

Po raz pierwszy w polskim Internecie usługa oparta na tzw. „chmurze” udostępniona zostaje na tak potencjalnie dużą skalę, w sieci 6 milionów użytkowników komunikatora GG. Rozwiązanie to jest coraz częściej doceniane przez internautów. Swoją popularność zyskuje dzięki m.in. wygodzie: użytkownik ma zawsze dostęp do swoich aktualnych plików bez względu na to, czy korzysta w danej chwili z komputera, komórki czy strony internetowej u znajomego. Wystarczy połączenie z Internetem.

Odzwierciedla to nową filozofię GG: wszechdostępność. Podobnie komunikator w najnowszej wersji na komputer, przeglądarkę i komórkę umożliwia kontynuację rozmowy, gry, dostęp do listy kontaktów i archiwum wiadomości, bez względu na formę dostępu do sieci. GG Dysk jest doskonałym uzupełnieniem oferty nowej platformy od GG. Użytkownicy mogą ją testować od połowy lutego – http://beta.gg.pl

Dysk został tak przygotowany, aby umożliwić w największy sposób wygodę i współdzielenie plików – użytkownik może np. stworzyć folder dla rodziny i udostępnić jego zawartość tylko swoim najbliższym, podobnie np. folder dla swojej klasy w szkole, do dyspozycji jest także tzw. folder publiczny – umieszczone w nim pliki można jednym kliknięciem udostępnić światu za pomocą unikatowego linku, nawet dla tych, którzy nie posiadają GG.

Z kolei tzw. folder dla znajomych pozwala jednym ruchem myszki udostępnić plik wszystkim znajomym z listy kontaktów – to unikatowa zaleta dysku w GG, na tle konkurencyjnych rozwiązań w sieci. Dysk dostępny w komunikatorze GG jest doskonałym rozwiązaniem również wtedy, gdy chcemy przesłać duży plik. Współdzielenie plików jeszcze nigdy nie było takie proste.

Foldery doskonale spisują się we wspólnej pracy on-line. Przykładowy folder „Praca nad prezentacją” można udostępnić wybranym osobom ze swojej listy kontaktów i wspólnie zarządzać jego zawartością. Dysk rejestruje daty aktualizacji pliku, pozwalając wrócić do poprzednich wersji. Dowolnie można udostępniać folder kolejnym znajomym lub blokować dostęp dotychczasowym.

Szczegółowe informacje i parametry techniczne oraz regulamin korzystania z usługi dostępny jest na stronie http://beta.gg.pl/info/dysk

GG Dysk jest dostępny dla wszystkich użytkowników najnowszej wersji komunikatora GG (beta)