Integracja Poczty WP.PL z komunikatorem GG

Wirtualna Polska i GG Network łączą siły. Firmy zintegrowały największy system pocztowy w Polsce z najpopularniejszym komunikatorem internetowym. Dzięki połączeniu internauci mają szybki i łatwy dostęp do GG z poziomu Poczty WP.PL. Mogą też odbierać notyfikacje o nowych mailach w komunikatorze.

Łączymy siły i podejmujemy współpracę, której efektem jest integracja dwóch flagowych produktów spółek. Dzięki niej użytkownicy będą mogli korzystać w jednym miejscu ze swojej ulubionej poczty i komunikatora. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich duże ułatwienie – mówi Grzegorz Tomasiak, Prezes Wirtualnej Polski.

Współpraca GG Network z Wirtualną Polską ułatwi obydwu firmom obronę wiodącej pozycji swoich produktów na rynku, co jest szczególnie ważne w dobie powszechnej globalizacji – mówi Tomasz Jażdżyński, Prezes GG Network S.A. – GG pozwala na szybką i bezpłatną komunikację, która dzięki współpracy z Wirtualną Polską jest dostępna w kolejnym miejscu odwiedzanym przez miliony internautów. Będą oni mogli prowadzić wirtualne pogawędki bezpośrednio z poziomu poczty WP.PL – dodaje.

Komunikator GG jest teraz dostępny w Poczcie WP.PL, pełniąc w niej rolę wewnętrznego czatu. Użytkownik, chcąc zyskać dodatkową korzyść i rozmawiać z poziomu Poczty WP.PL również z osobami mającymi numer GG, może zintegrować obie usługi. Takie połączenie narzędzi jest niezwykle proste i intuicyjne. Można dokonać go zarówno z poziomu Poczty WP.PL jak i komunikatora GG, podając login i hasło do drugiej z usług. Wszystko jest dobrowolne. Każdy internauta może sam zdecydować, czy chce dokonać połączenia.

Efekty kooperacji są też widoczne w wersji GG na komputer. Po integracji kont użytkownicy otrzymują w komunikatorze powiadomienia o nowych mailach w Poczcie WP.PL. Po kliknięciu są przekierowani na stronę www.poczta.wp.pl, gdzie mogą odczytać wiadomość.