Komunikator GG

GG to najpopularniejszy polski komunikator, z którego korzystają miliony Polaków. Dostępny zarówno na komputerze,przez przeglądarkę (tzw. wersja webowa), jak i szereg platform mobilnych.

GG pozwala na natychmiastowe przesyłanie wiadomości tekstowych, plików, nawiązywanie połączeń video i głosowych między dwoma lub więcej użytkownikami. Umożliwia tworzenie listy kontaktów poprzez dodawanie do niej numerów GG znajomych. GG informuje o statusie znajomych dodanych do listy kontaktów, wyświetlając jej dostępności.
Przy każdym kontakcie dodanym do listy widnieje słoneczko (symbol i w całej Polsce rozpoznawalny logotyp komunikatora) określające status/dostępność użytkownika: Obecnie komunikator pozwala na ustawienie 6 statusów: Dostępny, Zaraz wracam, Niewidoczny, Niedostępny, PoGGadaj ze mną i Nie przeszkadzać.

Aby zostać użytkownikiem GG wystarczy pobrać komunikator ze strony http://komunikator.gadu-gadu.pl, zainstalować program oraz założyć konto użytkownika.

Dwukrotne kliknięcie kontaktu na wyświetlonej liście powoduje otwarcie okna rozmowy komunikatora z numerem, który przypisany jest użytkownikowi przy tym kontakcie. Wpisany w okno rozmowy tekst, należy wysłać, klikając enter lub przycisk „wyślij” w komunikatorze.

Od października 2009 komunikator GG dostępny w wersji GG 10.

W lutym 2012 odbyła się premiera nowej wersji beta komunikatora GG, a w nim szereg nowości. Po raz pierwszy pojawiła się takżewersja na system Mac oraz nowe wersje GG na platformy mobilne (komórki i smartfony).

Więcej o nowym komunikatorze można przeczytać w sekcji komunikaty prasowe:

Wygodne GG już dostępne – publiczne testy na Windows i Mac OS.

Wersję beta nowego GG można pobrać ze strony http://beta.gg.pl/info

Kilka ciekawostek ze świata Gadu-Gadu:

  • Z Gadu-Gadu korzysta obecnie około 6 mln Internautów
  • Nr GG podawany jest jako jedna z kilku form kontaktu w światowych serwisach społecznościowych
  • OPEN FM swoim zasięgiem przewyższa niektóre tradycyjne regionalne stacje radiowe FM
  • Specjalny nr GG 21 wylicytowano na aukcji WOŚP za kwotę 50 100
  • Na co dzień z Gadu-Gadu korzysta prezydent Lech Wałęsa, który prowadzi również blog w Mojej Generacji oraz w serwisie mikroblogowym Blip.pl. Prezydent dostał od Gadu-Gadu symboliczny numer 1980.

Oficjalna strona komunikatora Gadu-Gadu10: http://komunikator.gadu-gadu.pl