MEGAsłownik – najlepszy słownik online w sieci również wg pisma „Komputer Świat”

Testy popularnego pisma „Komputer Świat” wykazały, że MEGAsłownik.pl jest najlepszym słownikiem online w polskiej sieci. Jest to spore wyróżnienie, bo testom poddane zostały wszystkie największe słowniki w Polsce. Docenienie jakości serwisu przez redakcję to potwierdzenie dużej popularności MEGAsłownika, który już cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, nie tylko uczniów i studentów.

„Megasłownik.pl zdecydowanie wyróżnia się wśród innych – to nie tylko prosty translator, ale też pomoc w nauce” – czytamy w artykule przygotowanym przez redaktorów „Komputer Świata”.
MEGAsłownik.pl to obecnie 12 słowników on-line i ponad 2 miliony wyrażeń. Największym i najważniejszym jest słownik angielsko-polsko-angielski, który zawiera także słownictwo specjalistyczne. Za pośrednictwem strony można także skorzystać m.in. ze słowników tłumaczących na język polski (i odwrotnie z polskiego na język obcy) słowa z języków: niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, szwedzkiego, duńskiego, ukraińskiego, chorwackiego, francuskiego, rosyjskiego.
MEGAsłownik.pl wyglądem przypomina otwartą książkę i jest intuicyjny w obsłudze. Od słownika w wersji papierowej różni się nie tylko technologią, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Nie trzeba wertować papierowych stron, żeby znaleźć tłumaczenie, wystarczy wpisać je w wyszukiwarkę na stronie http://megaslownik.pl

Możliwości MEGAsłownika w skrócie przedstawia recenzja ekspertów Komputer Świata:
(…) Zawiera testy ze słownictwa, można z niego korzystać także poprzez Gadu-Gadu. Na witrynie można znaleźć odnośniki do wideolekcji przygotowujących do matury z matematyki i polskiego. Pokazuje na głównej stronie hasła, które ostatnio przeglądaliśmy i wyszukiwaliśmy. No i jest to żywa strona – użytkownicy dodają hasła i komentarze, pojawiają się informacje o nowych funkcjach. Miłe jest też to, że ma gospodarza – jeden z autorów prowadzi na stronie MEGAsłownika blog i odpowiada na wątpliwości i pytania.
MEGAsłownik cały czas jest rozwijany, wkrótce dodane zostaną nowe, ciekawe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią internautom korzystanie ze strony – mówi Jerzy Michalski, Product Owner serwisu, odpowiedzialny za jego rozwój – cały czas pracujemy nad ulepszeniem słownika biorąc pod uwagę sugestie użytkowników.


Kolejne miejsca w rankingu zajęły słowniki: LING.pl, Google Tłumacz, Onet Portal Wiedzy Tłumacz i Wikisłownik.
Opis testów słowników: http://www.komputerswiat.pl/testy/internet/slowniki-i-tlumacze-online/2010/03/testujemy-slowniki-i-tlumacze-online.aspx
Strona internetowa MEGAsłownika:www.megaslownik.pl

BOT MEGAsłownikaGG: 2705