Powołanie Prezesa Zarządu GG Network S.A.

Rada Nadzorcza spółki GG Network S.A. informuje, iż z dniem 1 stycznia 2011 r. Tomasz Jażdżyński obejmie stanowisko Prezesa Zarządu GG Network S.A.

Czekamy z niecierpliwością na intensywną współpracę z panem Jażdżyńskim w tym dynamicznym przedsięwzięciu i cieszymy się, że udało nam się znaleźć osobę, która godnie zastąpi obecne kierownictwo. Dziękujemy zarówno panu Krzysztofowi Szalwie i panu Piotrowi Pokrzywie za ich niezwykłe oddanie i przywództwo w ostatnich latach oraz życzymy im wszystkiego najlepszego w ich nowych przedsięwzięciach” – powiedział Hein Pretorius, reprezentujący Radę Nadzorczą GG Network S.A.

Bardzo się cieszę z tej nominacji i z niecierpliwością czekam na możliwość wykorzystania potencjału firmy oraz poszerzenia zakresu usług i produktów oferowanych przez Gadu-Gadu użytkownikom. Myśl o przewodzeniu grupie profesjonalistów, jaką jest zespół GG jest bardzo motywująca” – oświadczył Tomasz Jażdżyński w odpowiedzi na prośbę o skomentowanie swojej nowej roli.

Pan Tomasz Jażdżyński wnosi do Spółki swoje bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w finansach i ogólnym zarządzaniu w sektorze internetowym. Tomasz Jażdżyński zajmował dotychczas m.in. stanowiska prezesa zarządu oraz dyrektora finansowego w Interia.pl, Wirtualna Polska i Bankier.pl.

Ma on również doświadczenie techniczne w sektorze IT, które nabył zakładając i przez 6 lat kierując spółką Abakus Systemy Komputerowe. Następnie Tomasz Jażdżyński połączył funkcje techniczne z analizą rynku kapitałowego w Krakowskim Domu Maklerskim i zarządzał usługami internetowymi dla Domu Maklerskiego Penetrator.
Pan Jażdżyński zastąpi panów Piotra Pokrzywę oraz Krzysztofa Szalwę, którzy złożyli rezygnację ze stanowiska Członka Zarządu GG Network z dniem 31 grudnia 2010 r. Piotr i Krzysztof prowadzili Gadu-Gadu od 2000 r., od chwili powstania Spółki i zdecydowali, że już czas odkrywać nowe możliwości w tym sektorze.

Nasza decyzja opiera się na przekonaniu, że firma w swoją 10. rocznicę powstania weszła w następną fazę dojrzałości. Pozostawiamy ją z dobrze spozycjonowanym, szerokim portfelem usług o dużym potencjale. Czekamy na rozwój obecnych i powstawanie nowych pomysłów. Jesteśmy dumni, że zapisaliśmy się w historii polskiego Internetu, wnosząc nowe doświadczenia i usługi dla milionów użytkowników. Życzymy GG Network S.A. wszystkiego najlepszego pod nowym przewodnictwem” – powiedzieli Piotr Pokrzywa i Krzysztof Szalwa.

Przykro nam z powodu odejścia Piotra i Krzysztofa, ale mamy nadzieję, że będziemy w przyszłości utrzymywać z nimi kontakty, jako profesjonalistami w dziedzinie biznesu i Internetu. W imieniu całego zespołu dziękuję im za ich przywództwo, przyjaźń i oddanie oraz życzę im wszystkiego najlepszego” – powiedział Hein Pretorius.

BIO:
Tomasz Jażdżyński (39) jest absolwentem Wydziału Informatyki (1995) oraz Wydziału Marketingu i Zarządzania (1998) Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Był jednym z założycieli Abakus’a (1994) – producenta oprogramowania wspierającego techniczną analizę rynku papierów wartościowych. Od 1995 r. pracował dla domów maklerskich w Krakowie (KDM, obecnie IDM) i Penetratora, m.in. jako kierownik działu IT i analityk rynku papierów wartościowych
We wrześniu 1999 r. dołączył do portalu horyzontalnego Interia.pl, gdzie w kwietniu 2000 r. awansował na stanowisko CEO. W lutym 2000 r. wprowadził do obrotu giełdowego akcje Interia.pl jako najmłodszy CEO w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W październiku 2004 r. odszedł z Interia.pl i zaczął współpracę z portalem horyzontalnym Wirtualna Polska. Jako CFO był odpowiedzialny za finansową i operacyjną restrukturyzację spółki.
Od listopada 2005 r. został CEO portalu finansowego Bankier.pl, który w czerwcu 2006 r. stał się spółką publiczną, tym samym Tomasz Jażdżyński stał się pierwszym CEO, który wprowadził do obrotu giełdowego w Polsce dwie różne spółki.
Po przejęciu Interia.pl przez grupę Bauer Media, w maju 2008 r. ponownie został CEO tego portalu.
W 2004 r. został uznany przez redakcję InternetStandard za Człowieka Roku 2004 polskiego Internetu.
W 2009 r. otrzymał od IAB Poland prestiżową nagrodę Mixx-awards za całokształt osiągnięć.
Pan Jażdżyński posiada polskie obywatelstwo i obecnie mieszka w Krakowie.
……………………………………………………………………………………………………………………………………
Profil spółki:
GG Network S.A. jest spółką z siedzibą w Polsce zajmującą się Internetem, telekomunikacją oraz mediami.
Spółka oferuje nowoczesne i przystępne rozwiązania z zakresu komunikacji, mediów oraz projektów społecznościowych dla milionów użytkowników, pozwalając im korzystać w prosty sposób z usług rozrywkowych oraz edukacyjnych, jak również pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi i zawierać nowe znajomości.
Ikoną wśród produktów Spółki jest komunikator Gadu-Gadu. Dziś GG Network jest dostawcą także wielu innych usług związanych z komunikatorem: zaawansowane usługi telefonii GaduAIR.pl, łatwo dostępne telefoniczne usługi internetowe VoIP, usługi mediowe (portal Gadu-Gadu.pl i radio internetowe Open.FM), mikroblog Blip.pl, serwis z grami Pykam.pl, fora dyskusyjne Fora.pl, jak również inne usługi, dzięki którym Internet jest przyjazny i przystępny.
W skład grupy GG Network S.A. wchodzą również: agencja badawcza Inquiry Sp. z o.o. , LIVEChat Software S.A. i GG Network Ukraina Sp.z o.o.
GG Network S.A. należy do globalnego koncernu Naspers Limited ( www.naspers.co.za ).
…………………………………………………………………………………………………………………………………….
KONTAKT DLA PRASY:
Jarek Rybus, rzecznik prasowy GG Network S.A.
jarek.rybus@gadu-gadu.pl