Wygodne GG już dostępne – publiczne testy na Windows i Mac OS

GG – kultowy komunikator, z którego korzysta ponad 6 milionów użytkowników miesięcznie – jest od dzisiaj dostępny w nowym wydaniu, w wersji testowej na systemy Windows i Mac OS. Program można pobierać ze strony http://beta.gg.pl/info/. Użytkownicy mogą korzystać z wielu udogodnień, jak na przykład rozmowy audio-video przez www, czy archiwum on-line. Nowe GG rozpoczyna serię nowości.

Komunikator przypadnie do gustu zarówno zwolennikom starszych wydań aplikacji, jak i nowszych, pozwalających na dowolne urozmaicanie. Począwszy od tej wersji komunikator zrywa z numeracją. Nazywa się po prostu GG.

  • GG w najnowszej odsłonie jest proste w obsłudze, przejrzyste, przyjazne dla użytkownika i przede wszystkim umożliwia łatwe dopasowanie. To jeden z głównych celów, jaki sobie postawiliśmy tworząc nowe GG właściwie od podstaw – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu, który objął stery GG Network S.A. rok temu. – Jesteśmy pewni, że sprawi ono wiele radości i przede wszystkim satysfakcji milionom użytkowników. Zachęcamy do logowania i testowania.

Dostępna od dzisiaj wersja wnosi najważniejsze zmiany w historii rozwoju aplikacji. Odpowiada ona na możliwości współczesnego Internetu i oczekiwania użytkowników. Niezależnie od zaawansowanej technologii, GG powróciło w wyglądzie zgodnie z zapowiedziami do swojej legendarnej prostej obsługi i dbania o użytkownika – w nowym komunikatorze można ustawić zarówno skromny, minimalistyczny wygląd, jak i jednym kliknięciem rozbudować go o kolejne zakładki, funkcje, awatary i opisy. Dostępne są legendarne emotki (buźki), statusy dostępności, jak i możliwość zmiany kolorów aplikacji – od stonowanego przez kultowy wygląd starszej wersji GG 6.1 po różowy motyw.

Użytkownicy mogą testować nie tylko aplikację instalowaną w komputerze, ale i GG w wersji na przęglądarkę WWW (zastąpi ono dotychczasowe Web Gadu-Gadu). Nowa wersja przeglądarkowa dostępna jest pod adresem http://beta.gg.pl – wystarczy zalogować się swoim numerem GG. Otrzymamy w niej pełnię możliwości komunikacji – od rozmowy tekstowej, przez audio, po rozmowę wideo – wszystko z poziomu strony WWW, bez konieczności instalowania programu. Dowolnie zatem, będąc zalogowanym na http://beta.gg.pl możemy rozmawiać ze znajomymi, grać podczas rozmowy (np. w warcaby lub statki), przesyłać pliki, mieć dostęp do swoich kontaktów i historii rozmów. Wersja ta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie można instalować programów, a gdzie chcemy odebrać i wysłać wiadomości: w kafejkach internetowych, u znajomych, na wakacjach, w pracy lub w szkole.

Wśród wielu praktycznych nowości platformy GG jest archiwum on-line rozmów i przesyłanych plików. Użytkownik ma zawsze dostęp do swojej historii, bez względu na to, czy korzysta w danej chwili z wersji GG na komputer, przeglądarkę czy w komórce. Archiwum on-line jest doskonałym sposobem na szybkie dotarcie do kontaktu, czy poszukiwanego filmu, linku, zdjęcia, którymi dzieliliśmy się ze znajomymi.

Duża wygodą i nowością w GG jest wszechdostępność – rozmowa tekstowa ze znajomym rozpoczęta na komputerze, może być swobodnie kontynuowana w dowolnym momencie w wersji mobilnej GG w komórce, czy choćby w wersji przeglądarkowej. To samo dotyczy kontynuacji gry ze znajomym, np. w warcaby – rozgrywka może być prowadzona z dowolnego miejsca, wystarczy zalogować się swoim numerem GG, aby wykonać swój ruch. Dzięki temu wychodząc z domu nie jesteśmy zmuszeni „wychodzić z GG” – rozmowa lub gra przez GG trwa nadal, w komórce lub na innym komputerze.

Rozmowy na GG można urozmaicać słuchaniem muzyki – użytkownik ma do wyboru na jedno kliknięcie ponad 100 stacji radiowych, zarówno popularnych polskich stacji FM (Radio ZET, Planeta FM, Chilli ZET, Antyradio oraz cztery programy Polskiego Radia: Jedynka, Dwójka, Trójka i Czwórka), jak i zagranicznych (m.in. Capital FM z Londynu, Radio Luxembourg czy Hot 97 z Nowego Jorku). Zwolennicy słuchania radia przez Internet – a jest ich coraz więcej – mogą słuchać w jednym miejscu swoich ulubionych stacji radiowych, a wbudowana wyszukiwarka pozwala im szybko odnaleźć danego wykonawcę lub utwór jeśli tylko jest lub będzie nadawany w którejś z obecnych w GG stacji.

Spośród wielu nowości, warto wymienić także m.in. ulepszone zasady konferencji (rozmów wśród wielu znajomych), praktyczny pasek powiadomień, nową wersję poczty e-mail.

GG wprowadza nowe zasady we wzajemnych kontaktach. Rewolucją można nazwać zapraszanie do kontaktu. To duża zmiana w społeczności GG. Dzięki niej mamy możliwość kontroli nad tym, kto ma nas na swojej liście kontaktów i jakie informacje o nas upubliczniamy innym. Zwolennikom tradycyjnego podejścia do GG pozostawiono jednak możliwość korzystania z komunikatora w sposób dotychczasowy bez wysyłania zaproszeń.

W najbliższych dniach zostaną udostępnione testowe mobilne wersje GG, które zostały w możliwie najwierniejszy sposób, z uwagi na specyfikę urządzeń przenośnych, zintegrowane i dopasowane do wersji GG na komputer i przeglądarkę.

To początek nowości od GG. Wkrótce zostaną zaprezentowane kolejne możliwości świata komunikacji GG.

WAŻNE INFORMACJE

Aby rozpocząć przygodę z wygodną platformą GG, należy dokonać jednorazowo tzw. migracji – uzupełnienia własnych danych. Nastąpi to przy pierwszym logowaniu w nowym serwisie lub aplikacji GG. Pełne dane potrzebne są do późniejszego łatwego odzyskiwania hasła, jak i odpowiedniego sprofilowania usług w powszechnie już stosowanym modelu w Internecie; producent wymaga także, dla bezpieczeństwa, podania nowego, silnego hasła do numeru GG oraz zaakceptowania regulaminu. Aby wykorzystać pełnię możliwości nowej platformy, należy kontaktować się ze znajomymi już pomiędzy numerami GG „po migracji” i w ramach nowych wersji (w przypadku wersji na komputer).

Nowe GG aktualizuje się automatycznie. Dzięki temu użytkownik używa zawsze najnowszej i najbezpieczniejszej wersji.

SKĄD POBRAĆ GG?

Nowe GG można pobrać ze strony http://beta.gg.pl/info/

Stabilną wersją komunikatora pozostaje GG 10.5. Wersja „beta” jest wersją testową i może zawierać błędy. Wszelkie uwagi na tym etapie testów można zgłaszać na forum: http://forum.gg.pl

Dostępny jest także Dział Wsparcia pod e-mailem: beta@gadu-gadu.pl

Bieżące informacje o zmianach w GG publikowane są m.in. na oficjalnym profilu komunikatora w serwisie mikroblogowym Blip: http://gg.blip.pl

Z GG korzysta ponad 6 milionów użytkowników miesięcznie i jest to niezmiennie najpopularniejszy w Polsce program do internetowych pogawędek, pomimo dynamicznego rozwoju serwisów społecznościowych oferujących elementy czatu. Kultowe statusy dostępności GG, jak np. „dostępny”, „zaraz wracam” stały się nieodłącznym atrybutem społeczności internetowej, nie mniej niż opisy tekstowe. GG umożliwia rozmowy tekstowe, głosowe i video, pozwala na wysyłanie plików. Łącznie ze wszystkich usług GG Network korzysta już ok. 8 mln użytkowników miesięcznie.