Poobserwuj przed wyborami

Kandydaci na prezydenta są obserwowani oraz… sami obserwują się wzajemnie

Do przyspieszonych wyborów prezydenckich zostało niespełna 40 dni. Przez ten czas możemy dobrze poznać niektórych kandydatów, którzy odważyli się wykorzystać mikroblogi w swojej kampanii.

Do dzisiaj aż siedmiu z dziesięciu kandydatów na Prezydenta RP rozpoczęło aktywność w popularnym polskim serwisie mikroblogowym Blip.pl

Wśród społeczności znajdziemy Bronisława Komorowskiego, pełniącego obecnie obowiązki głowy Państwa. Na profilu Marszałka Sejmu opublikowane zostały pierwsze wpisy, a wśród nich zapowiedź uruchomienia oficjalnej strony kandydata na prezydenta.

Wyborcy mogą także obserwować Andrzeja Olechowskiego. Prowadzi on swojego blipa od stycznia br. Obserwuje go blisko 150 osób. Pan Andrzej Olechowski obserwuje m.in. Lecha Wałęsę.

Od dłuższego czasu, jeszcze zanim podjął decyzję o kandydowaniu, swój profil na Blipie prowadzi Grzegorz Napieralski, szef SLD. To na Blipie kandydat Lewicy zaproponował internautom przejście na „Ty”.

W 160 znakach (tyle max zawiera jeden wpis na Blipie) próbuje swoich sił także wicepremier Waldemar Pawlak. W jednym z najnowszych wpisów zamieszcza swoją opinię na temat… iPada.

Na Blipie znajdziemy także oficjalne profile kandydatów na Prezydenta RP: Marka Jurka, Bogusława Ziętka i Kornela Morawieckiego.

Marek Jurek nawiązuje bezpośrednie rozmowy z internautami, co ciekawe obserwuje jedynie swoich konkurentów: Andrzeja Olechowskiego, Bronisława Komorowskiego i Waldemara Pawlaka.

Przy okazji przypomnijmy, że na Blipie prowadzi aktywnie swój mikroblog były Prezydent RP Lech Wałęsa – http://lechwalesa.blip.pl który jednak nie kandyduje w tegorocznych wyborach…

Oto adresy do profili kandydatów na Prezydenta RP na Blipie:

Bronisław Komorowskihttp://komorowski.blip.pl
Andrzej Olechowski http://glosnaolechowskiego.blip.pl
Grzegorz Napieralskihttp://napieralski.blip.pl
Waldemar Pawlak http://waldemarpawlak.blip.pl
Marek Jurek http://marekjurekblip.blip.pl
Bogusław Ziętek http://boguslawzietek.blip.pl
Kornel Morawiecki http://kornelmorawiecki.blip.pl

Strona główna Blipa:www.blip.pl
Blip.pl jest polskim odpowiednikiem popularnego w USA serwisu społecznościowego twitter.com, służącego do pisania mikroblogów. Dzięki niemu można przekazywać informacje za pomocą krótkich wpisów (maksymalnie 160-o znakowych) i informować o tym, co w danej chwili się robi. Korzystał z niego Barack Obama podczas kampanii prezydenckiej.