Specjalny numer GG dla Unii Europejskiej!

Nowa, interaktywna forma komunikacji poprzez popularny komunikator Gadu-Gadu ma zwiększyć świadomość Polaków odnośnie roli Unii Europejskiej w współczesnej polityce oraz wagi polskiej Prezydencji i możliwości politycznych, jakie ze sobą niesie.

Projekt został w całości przygotowany przez studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego skupionych wokół Forum Europejskiego – cyklu debat poświęconych tematyce integracji europejskiej. – Jesteśmy przekonani, że gdy w zasięgu kilku kliknięć znajdziemy dostęp do informacji o zawiłościach Traktatu Lizbońskiego, systemu prezydencji czy euro, Polacy będą podchodzili w sposób bardziej świadomy do swoich praw i obowiązków jako obywateli funkcjonujących w ramach Unii Europejskiej – tłumaczy Jakub Krupa z Forum Europejskiego.

Gadu-Gadu, które podjęło współpracę z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, to największy polski komunikator internetowy, z którego korzysta ponad 10 milionów aktywnych użytkowników. – To dla nas doskonały kanał dotarcia z informacjami o Unii Europejskiej. Chcemy, żeby ludzie byli świadomi funkcjonowania Unii i dopiero na tej podstawie klasyfikowali się jako euro entuzjaści lub eurosceptycy – popartej zrozumieniem tego, jak ta organizacja działa – dodaje Krupa.

  • Przyznaliśmy symboliczny numer składający się z kilku cyfr 27, czyli liczby państw wchodzących obecnie w skład UE – mówi Jarek Rybus, rzecznik Gadu-Gadu. – Cieszymy się, że możemy w ten nowoczesny, ale i niezwykle popularny sposób przyczynić się do szerzenia wiedzy z zakresu UE nie tylko wśród młodych osób.

Aplikacja komputerowa typu bot, która została wykorzystana w numerze GG 27272727 zawiera zestaw haseł-kluczy, na podstawie których użytkownik będzie otrzymywał informacje zwrotne na dany temat. W podobny sposób z internautami komunikuje się przez GG m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.
Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego to jedna z najstarszych polskich uczelni dedykowanych tematyce integracji europejskiej. Powstałe w 1991 roku jako samodzielna jednostka uniwersytecka skupia się na kształceniu przyszłych analityków i ekspertów w zakresie organizacji międzynarodowych działających w Europie.

Gadu-Gadu (GG) – najpopularniejszy komunikator internetowy w Polsce. Łącznie miesięcznie przez GG rozmawia 10 mln osób. Program jest łatwy w obsłudze i przystępny, zarówno dla początkujących internautów, jak i dla zaawansowanych miłośników Internetu. Gadu-Gadu coraz częściej służy do komunikacji w pracy, w szkole, jak i administracji. Specjalne numery GG posiadają liczne instytucje, osobistości, jak i redakcje popularnych mediów. Oficjalnie do ściągnięcia jest już najnowsza wersja komunikatora – GG 10.
http://komunikator.gadu-gadu.pl